najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Świetne spotkanie Barcelony i porażka Realu Madryt wynikiem 1:3!

16.01.2023, 08:10

Na przestrzeni lat formuła organizacji starcia o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Swego rodzaju zawód mogą czuć futbolowi wielbiciele z Hiszpanii, gdyż starcia o ten puchar zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W rozgrywkach o to trofeum bój toczą teraz cztery drużyny, a wygrani półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w spotkaniu finałowym. W obecnym sezonie w finałowym starciu przeciw sobie stanęły drużyny Barcy a także madryckiego Realu. Piłkarscy kibice ze świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. W pierwszej jedenastce ekipy Dumy Katalonii gra kapitan polskiej piłkarskiej reprezentacji, czyli Robert Lewandowski.

Tak więc polski gracz miał okazję na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Wielu dziennikarskich ekspertów podkreślało przed tym starciem, zdecydowanym faworytem do wygranej jest madrycki Real. Panujący w tym momencie mistrz Hiszpanii oraz zwycięzca poprzedniej edycji Champions League to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałowych pojedynków, dlatego też dużym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich wygrana. Od samego początku starcia finałowego dużą przewagę miała ekipa FC Barcelony. Piłkarze świetnie się rozumieli na boisku i bez żadnego problemu przygotowywali następne kontry w okolicach pola karnego oponenta. Pierwszy gol w finale strzelony został przez zawodników Dumy Katalonii, a jej autorem był Gavi, który sfinalizował świetne podanie od Roberta Lewandowskiego. Do siatki przed zakończeniem pierwszej części trafił kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej, któremu świetnym dograniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2 do 0 dla Barcy, a zawodnicy Realu wyglądali bardzo źle na tle przeciwnika. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się, a 20 minut przed zakończeniem Barca zdobyła trzecie trafienie. Real Madryt strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej zdobywcą był Benzema. Finalnie mecz skończył się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która tym sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.