najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Fantastyczne emocje w finałowym pojedynku zmagań Ligi Europy między Eintrachtem Frankfurt, a Rangers FC!

19.05.2022, 13:30

Warto zrozumieć, że w trakcie sezonu 2021/2022 zmagania Ligi Europy były bardzo emocjonujące. Otrzymaliśmy możliwość śledzić bardzo dużo intrygujących pojedynków i niezwykle trudno było odgadnąć faworyta do końcowego zwycięstwa. Gigantycznym zaskoczeniem bez wątpienia był fakt, iż w fazie pucharowej zmagań Europa League grała FC Barcelona, która odpadła z Pucharu Europy. Piłkarze z Barcelony start nowego sezonu mieli słaby, jednakże w rundzie wiosennej zaprezentowali się o niebo lepiej. Sporo piłkarskich specjalistów twierdziło, iż głównym faworytem do wygranej w Lidze Europejskiej jest właśnie Barca. Wszystko uległo zmianie w sytuacji, gdy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt. Piłkarze FC Barcelony ponieśli porażkę z niemieckim Eintrachtem 2 do 3 i byli naprawdę zaskoczeni. I od tego czasu zaczęła się fantastyczna gra piłkarzy Eintrachtu z Frankfurtu.

Drużyna z Frankfurtu zdołała wywalczyć awans do spotkania finałowego rozgrywek w Ligi Europejskiej, gdzie ekipa Rangersów była ich oponentem. W trakcie tej edycji Ligi Europy wybitnie spisywała się też szkocka drużyna i z pewnością był to odpowiedni oponent dla niemieckiej drużyny. Na mecz finałowy Europa League, który rozgrywany był w Sewilli przyjechało naprawdę sporo piłkarskich fanów. Właśnie na skutek tego na stadionie mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe święto piłkarskie. Spotkanie to było niesamowicie wyrównane i należy wziąć to pod uwagę. Jednak zawodnicy Rangers FC z Glasgow dużo lepiej w nie weszli i wyszli na prowadzenie 1:0. Gracze Eintrachtu nie planowali jednak poddawać się, i dlatego parę minut później odpowiedzieli golem. Nie nie podziwialiśmy już bramek do zakończenia spotkania finałowego i z tego powodu arbiter ogłosił dodatkowe trzydzieści minut gry. Jedenastki miały zadecydować o wygranym Ligi Europy, gdyż podczas dogrywki też nie padła decydująca bramka. Eintracht z Frankfurtu okazał się skuteczniejszą drużyną w trakcie karnych i wygrał rezultatem trzy do dwóch. Dla szerokiego grona wielbicieli klubu z Niemiec była to z całą pewnością świetna sytuacja.