najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się już za niedługo

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych rozpoczną się już za niedługo

15.09.2020, 13:23

W tym roku USA odda swój głos na następnego reprezentanta państwa. W tej chwili urząd ten pełni Donald Trump i oczywiście ubiega się on o jeszcze jedną kadencję. Jednakże konkurencja nie próżnuje i na kilkadziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznania się z sondami. Jak dokładnie wygląda aktualnie sytuacja? Które szanse mogą być największe? W porównaniu z 2016 rokiem, główny oponent Trumpa ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Przedstawiciel partii Demokratów, Joe Biden, ma ponad 7 procent wyższości nad teraźniejszym prezydentem Stanów. komitet wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby teraźniejsze sondaże przewidywały realny wynik wyborów. Podczas ostatniego głosowania sytuacja prezentowała się naprawdę podobnie - była sekretarz stanu w zeszłym głosowaniu również przodowała, choć ta przewaga nie była aż tak spektakularna. Było to tylko 2,3%. Mimo iż Hillary Clinton miała wyższość a także dostała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z Donaldem Trumpem.

Ciekawe okazuje się to, że w Stanach Zjednoczonych nie decyduje o większość poszczególnych głosów nie przesądza o wyniku. Przeważający będzie wybór elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i jest uzależniona ona od mieszkańców w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - wojuje ze sobą głównie.

W każdym z wyżej wymienionych stanów panuje inna sytuacja. W niektórych stanach przoduje kandydat Republikanów, w innych stanach frakcji demokratycznej. Sytuacja zatem okazuje się nie być łatwa do przewidzenia. Dużo jak najbardziej będzie zależeć od ogólnych postaw w wybranym miejscu - zdarza się, że mieszkańcy reprezentują w znacznej mierze republikańskie podejście, a czasem okazują się to demokratyczne postawy. Jednakże nawet w stanach przede wszystkim republikańskich w ostatnim czasie pozachodziły znaczące zmiany. Wszystko za sprawą nowych, młodych mieszkańców, którzy przedstawiają dosyć liberalne podejście, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na domy w atrakcyjnych cenach. Tego typu głosy być może będą miały znaczący wpływ na wybór następnego przedstawiciela kraju.

A jakim sposobem odbędą się wybory podczas trwania pandemii? Z powodu koronawirusa głosowanie zostanie wydłużone, albowiem zaczną się nawet zaraz. Ogromna ilość Amerykanów się zdecydowała oddawać swój głos metodą korespondencyjną.

Należy zatem czekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie może być jasne i kierowanie się opiniami publicznymi się może okazać niecelne.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij