najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Polska narodowa drużyna siatkarzy osiągnęła III lokatę podczas turnieju National League, po tym jak zwyciężyła włoski zespół narodowy!

Polska narodowa drużyna siatkarzy osiągnęła III lokatę podczas turnieju National League, po tym jak zwyciężyła włoski zespół narodowy!

25.07.2022, 12:19

U nas siatkarscy wielbiciele przyzwyczajeni są do fetowania zwycięstw od dawna. Na kolejnych turniejach narodowa drużyna Polski przedstawia niesamowitą formę, czego rezultatem są wygrywane mistrzostwa. Trzeba również zaznaczyć, iż polscy siatkarze jako jedyni w historii tej dyscypliny sportowej, potrafili obronić tytuł mistrza świata. Bez cienia wątpliwości to jest niezwykłe osiągnięcie, które jest godne podziwu. Na początku trzeciego tysiąclecia, gdy 16 lat temu wystąpiliśmy w finałowym meczu na mundialu była tworzona siła polskiej siatkówki. Mariusz Wlazły zagrał wtedy świetny turniej, a zablokowali go dopiero siatkarze z Brazylii. Pomimo klęski w pojedynku finałowym z narodową reprezentacją Brazylii rezultatem zero do trzech eksperci sportowi wysyłali bardzo dużo komplementów w kierunku naszych siatkarzy. Z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć, jakie sukcesy odnosić będzie to pokolenie w następnych latach.

Kluczem dla sukcesów naszych siatkarzy na pewno byli umiejętnie dobierani trenerzy. Najczęściej siatkarze doskonale rozumieli się z trenerami, co wpływało na genialną formę na boisku. Identycznie to wygląda w przypadku polskiej drużyny oraz szkoleniowca Nikoli Grbicia, który przejął zespół po Vitalu Heynenie. Z początku szkoleniowiec pochodzący z Serbii nie wzbudzał zaufania wśród ekspertów sportowych z Polski, jednak wraz z upływem czasu wyrobił sobie dobrą renomę. Nasza kadra niedługo będzie bronić tytułu w trakcie mistrzostw świata. Zanim jednak dojdzie do tego, Polacy wystąpili w Lidze Narodów. W siatkówce jest to dość nowy format turnieju, który fani przyjęli z dużym optymizmem. Na to, że kadra narodowa Polski będzie w stanie zwyciężyć w Lidze Narodów liczyło dużo siatkarskich fanów. Perfekcyjnie prezentowali się w zmaganiach grupowych, a w ćwierćfinale triumfowali z narodową reprezentacją Iranu. W 1/2 finału siatkarze polskiej drużyny narodowej jednak nie poradzili sobie z narodową reprezentacją Stanów Zjednoczonych i musieli się zadowolić pojedynkiem o brązowy medal. Kadra narodowa Włoch była przeciwnikiem kadry polskiej. Ten pojedynek finalnie zakończył się rezultatem 0:3 i kadra narodowa Polski mogła celebrować z powodu brązowego medalu Ligi Narodów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij