najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Niesamowicie słaby mecz Sprataka Trnawa w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy - niezwykle ważna wygrana wicemistrz polskich rozgrywek.

Niesamowicie słaby mecz Sprataka Trnawa w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy - niezwykle ważna wygrana wicemistrz polskich rozgrywek.

05.08.2022, 08:55

Do tego, iż polskie kluby nie osiągają triumfów na międzynarodowej arenie piłkarscy fani z naszego kraju zdążyli już przywyknąć. Najlepszym tego przykładem może być przykładowo to, że najwybitniejszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że w roku 2016 Legia wywalczyła awans do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. W tamtym czasie co prawda nie dało się wywalczyć awansu do następnej fazy, jednakże przygoda mistrza naszych rozgrywek z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była niesamowicie intrygująca. Na pewno nie możemy tak określić przygody z Champions League ekipy poznańskiego Lecha, który wygrał mistrzostwo polskich rozgrywek w poprzednim sezonie. Z walki o fazę grupową Champions League drużyna mistrza naszego kraju została wyrzucona już w pierwszej rundzie eliminacji. I właśnie dlatego musi rywalizować na najniższym poziomie rozgrywek klubowych czyli Lidze Konferencji.

Nie da się ukryć, iż naprawdę spore nadzieje fani piłki w Polsce pokładają w ekipie Rakowa. Od pierwszego spotkania eliminacyjnych zmagań drużyna trenowana przez selekcjonera Papszuna prezentuje się świetnie. Przyjemnie dla oka prezentuje się gra wicemistrza polskich rozgrywek i można dostrzec, iż został tam wdrożony pomysł. Tutaj należy także pochwalić zarząd tej drużyny, który fenomenalnie dogaduje się z trenerem. W Częstochowie w taki sposób został stworzony zespół, który jest w stanie bić się o sukcesy w zmaganiach europejskich. Kibice piłkarscy w naszym kraju nie bez powodu oczekują, że wicemistrz naszego kraju zdoła zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale także zdobędzie tytuł mistrza Polski. Ten cel był naprawdę blisko w ubiegłym sezonie, lecz na przestrzeni ostatnich meczów zabrakło już klubowi wicemistrz ligi polskiej sił. W czwartek wieczorem drużyna Rakowa Częstochowa rozgrywała spotkanie ze słowackim Spartakiem Trnawa. Sporo dziennikarzy było przekonanych, że Raków Częstochowa będzie w stanie bez problemu dać sobie radę z oponentem. Wicemistrz Ekstraklasy w rezultacie triumfował wynikiem 2 do 0 po dwóch golach Iviego Lopeza. To zwycięstwo znacząco przybliżył ich do dostania się do 4 rudny kwalifikacji Ligi Konferencji Europy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij