najnowsze-info-bydgoszcz.pl

Mogliśmy zobaczyć doskonały pojedynek i triumf Rakowa w finale rywalizacji o Puchar Polski!

03.05.2022, 08:43

Pośród fanów futbolu z Polski polskie rozgrywki piłki nożnej mogą wzbudzać zróżnicowane odczucia. Zdarzają się takie momenty, kiedy mamy okazję poczuć dumę i odczuwamy ochotę, by dopingować naszych reprezentantów jak najmocniej się da. Takich momentów, kiedy na popisy klubów z Polski ciężko się patrzy również nie brakuje. W kontekście finałowego meczu zmagań o Puchar Polski mogliśmy wyczekiwać na pasjonujący mecz i nie było co do tego wątpliwości. Finałowe starcie w gruncie rzeczy było niesamowicie interesujące i należy to przyznać. Na przeciw siebie stanęły na tę chwilę dwie najlepsze piłkarskie drużyny z naszego kraju, a dokładnie Raków z Częstochowy oraz poznański Lech. Te dwie ekipy piłkarskie walczą między sobą też o to, kto po ostatniej kolejce zostanie zwycięzcom PKO Ekstraklasy.

Dlatego stawka spotkania finałowego bez wątpienia była dużo większa. Pokonanie w tak istotnym pojedynku głównego oponenta do mistrzowskiego tytułu to z pewnością gigantyczny cios. Obie drużyny miały nadzieję na wygraną, lecz wygrany jak to z reguły bywa mógł być tylko jeden. O wiele skuteczniejszą piłkarską drużyną w ramach tego starcia okazał się Raków z Częstochowy. Prowadzeni przez selekcjonera Papszuna zawodnicy prezentowali fantastyczne predyspozycje piłkarskie. Okazali się drużyną lepiej zorganizowaną od Lecha Poznań pod niemal każdym elementem i naprawdę trudno nie pogodzić się z faktem, że zasłużyli na zwycięstwo. Finalny wynik finałowego spotkania między Rakowem z Częstochowy, a Lechem z Poznania to 3:1. Gracze Rakowa Częstochowa przez cały czas kontrolowali sytuację, a finałowego starcia było mnóstwo emocji. Na prowadzenie dali radę wyjść bardzo prędko, ponieważ już po sześciu minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Kilka minut przed końcem pierwszej odsłony częstochowski Raków zdobył drugą bramkę, która pozwoliła im wyjść na kolejną część ze sporym zapasem. W drugich czterdziestu pięciu minutach zawodnicy Lecha starali się nadrobić straty, jednakże byli w stanie strzelić wyłącznie jednego gola. Do siatki na kilka minut przed końcem spotkania trafili piłkarze częstochowskiego Rakowa i właśnie w ten sposób przypieczętowali swój triumf w pojedynku finałowym rozgrywek Pucharu Polski.